تولیدکننده ها

تماس با ما

پاسخگويي به سوالات شما را وظيفه خود مي دانيم.لطفا با ما تماس بگيريد.

تلفن09115998089--013-44568652

ارسال سوال از طريق ايميل

خبرنامه

آموزش روش تنظیم پارامترهای شبکه اترنت

آموزش روش تنظیم پارامترهای شبکه اترنت

همانطور که در توضیحات ماژول شبکه اترنت CatEye بدان اشاره کردیم؛ استفاده از این ماژول بسیار راحت است و برای راه اندازی اولیه فقط و فقط نیاز به تنظیم چند پارامتر اولیه از جمله IP آدرس؛ subnet mask؛ default gateway و پورت نامبر می باشد.اما هر یک از موارد بالا را چگونه باید تنظیم کنیم؟

جزییات بیشتر

پاردیک سیستم

( 2 تعداد نظرات: )
 خواندن   2   نظرات 

همانطور که در توضیحات ماژول شبکه اترنت CatEye و دستگاه ریموت تحت شبکه EasyNet بدان اشاره کردیم؛ استفاده از این ماژول بسیار راحت است و برای راه اندازی اولیه فقط و فقط نیاز به تنظیم چند پارامتر اولیه از جمله IP آدرس؛ subnet mask؛ default gateway و پورت نامبر می باشد.

اما هر یک از موارد بالا را چگونه باید تنظیم کنیم؟

تنظیم آدرس IP:

هر کامپیوتر و یا به طور کلی هر وسیله ای که به اینترنت و یا شبکه داخلی(اترنت) متصل است می بایست دارای یک شناسه منحصر بفرد باشد.این شناسه منحصربفرد همان IP آدرس می باشد.IP آدرس ها از چهار قسمت عددی تشکیل می شوند که با یک "." از هم جدا می شوند.

لازم به ذکر است که آی پی آدرس ها به دو نوع درون شبکه ای و برون شبکه ای تقسیم می شوند.آی پی های درون شبکه ای ؛آی پی هایی هستند که فقط در داخل شبکه محلی(اترنت) معتبرند و در خارج از شبکه داخلی کاربردی ندارند.

مثلا IP آدرس 192.168.1.23 فقط در شبکه داخلی معتبر است.برخی از آدرس های IP هم حالت خاص و رزرو شده دارند و شما اجازه استفاده از آنها را ندارید.آی پی های زیر از این دسته اند:

0.0.0.0

255.255.255.255

127.0.0.1

با این حساب چگونه باید آی پی آدرس ماژول شبکه را تنظیم کنیم؟

برای این کار لازم است تا اگر چنان چه می خواهید از ماژول شبکه اترنت در شبکه داخلی استفاده نمایید؛ ابتدا از آدرس آی پی مودم ADSL خود اطلاع داشته باشید.برای این کار می توانید به دفترچه راهنمای مودم خود مراجعه کنید.

به عنوان مثال در صورتی که IP آدرس مودم شما 192.168.1.1 است می توانید آی پی آدرس ماژول شبکه را بر روی 192.168.1.61 یا مقداری مشابه تنظیم کنید.

تنظیم subnetmask:

Subnetmask و یا زیرشبکه در حقیقت برای جدا کردن شبکه ها از یکدیگر به کار می رود.در صورتی که در این مورد اطلاعی ندارید بهتر است این مقدار را روی 255.255.255.0 تنظیم کنید.

تنظیمDefault gateway :

Default gateway یا دروازه پیش فرض در حقیقت آی پی آدرسی است که از طریق آن یک ماشین یا هر وسیله دیگری می تواند به اینترنت یا شبکه خارجی دسترسی یابد.به عنوان مثال فرض کنید که ماژول شبکه خود را به رایانه تان متصل کرده اید و این دو در حال ارتباط با یکدیگرند.شما از طریق رایانه تان درخواستی را به ماژول شبکه ارسال می کنید و در پاسخ ماژول شبکه دیتای مورد نیاز را برایتان ارسال می کند.در این حالت داده ها فقط در شبکه محلی جابجا می شوند.اما اگر شما بخواهید از ماژول شبکه زمان NTP را بپرسید آنگاه چه اتفاقی می افتد؟

در این حالت لازم است تا ماژول شبکه بتواند با دنیای خارج از شبکه داخلی ؛ ارتباط برقرار کند و قاعدتا نیاز به یک آی پی آدرس برای این کار دارد.این آی پی آدرس در حقیقت همان default gateway نامیده می شود.در حالت عادی این آدرس در حقیقت آی پی مودم ADSL شما خواهد بود.به عنوان مثال اگر آی پی آدرس مودم شما 192.168.1.1 است ؛ default gateway ماژول شبکه شما همین مقدار را خواهد داشت.تصویر زیر که صفحه تنظیمات مودم Tplink را نشان می دهد می تواند ایده بهتری از تنظیمات پارامترهای فوق را در اختیارتان قرار دهد.(برای مشاهده بهتر تصویر را در صفحه جدید باز کنید)

 آوزش روش تنظیم ip addressو subnetmask برای ماژول شبکه اترنت

تنظیم port number:

در صورتی که از ماژول شبکه در شبکه داخلی استفاده می کنید ؛ می توانید این پارامتر را بر روی مقدار 80 قرار دهید.

در این مقاله به تنظیم پارامترهای اصلی شبکه و مقدار دهی به IP address ؛ subnet mask و default gateway پرداختیم و روش تنظیم هر یک از این پارامترها را بررسی کردیم.

 

 دانلود کاتالوگ دستگاه EasyNet

 پاسخ گویی به سوالات شما را وظیفه خود میدانیم.با ما تماس بگیرید.

2 امتیاز کاربران
Overall
By hossein
on 10-Jan-2019
( پنج ستاره )
خلاصه و مفیدتشکر
By
on 28-Aug-2018
( پنج ستاره )

افزودن نظر جدید