کنترل شرایط محیطی اتاق سرور نکات قبل خرید
  • کنترل شرایط محیطی اتاق سرور نکات قبل خرید

کنترل شرایط محیطی اتاق سرور نکات مهم قبل خرید

کنترل دما و کنترل رطوبت در اتاق سرور مقدار دما و رطوبت مجاز جهت کنترل شرایط محیطی در اتاق های سرور و نکات مهم پیش از خرید دستگاه مانیتورینگ سرور روم

  •  کیفیت و کارائی این محصول توسط پاردیک سیستم تضمین شده است کیفیت و کارائی این محصول توسط پاردیک سیستم تضمین شده است
  • در صورت عدم رضایت از کارائی محصول امکان لغو سفارش و بازگردانی کامل وجه ؛میسر می باشد در صورت عدم رضایت از کارائی محصول امکان لغو سفارش و بازگردانی کامل وجه ؛میسر می باشد
  • جهت استعلام قیمت این محصول لطفا با ما تماس بگیرید جهت استعلام قیمت این محصول لطفا با ما تماس بگیرید

کنترل شرایط محیطی اتاق سرور

اتاق سرور و سرور روم ها از جمله مکان هایی هستند که می بایست شرایط محیطی در آنها به دقت کنترل شده و تغییرات هر پارامتر به دقت ثبت و جهت پیگیری های آتی ذخیره گردد.مقدار دما و رطوبت می بایست همیشه در بازه مجاز قرار گرفته و هیچ گاه از مقدار استاندارد خارج نشود.

پارامترهایی چون دما و رطوبت یکی از بنیادی ترین پارامترهای کنترلی در اتاق سرور بوده اما کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور به این دو پارامتر محدود نمیشود.تجهیز مورد استفاده باید بتواند علاوه بر کنترل دما پارامترهایی چون میزان رفت و آمد به اتاق سرور ؛ زمان های باز و بست شدن درب رک ؛ وضعیت برق شهری و UPS را نیز کنترل کرده و به محض بروز هر گونه مشکل سریعا مسئولین مربوطه را مطلع نماید.

نکات مهم پیش از خرید کنترلر هوشمند اتاق سرور :

کنترلرهای مورد استفاده در اتاق سرور عموما از دو نوع سیم کارتی و تحت شبکه می باشند که پیش از خرید باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم.در صورتی که به هر دلیلی امکان استفاده از سیم کارت درون شرکت یا سازمان مقدور نبوده و یا با محدودیت هایی همراه باشد ؛ بهترین گزینه موجود استفاده از دستگاه کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور تحت شبکه خواهد بود.

نکته مهم دیگر که می بایست پیش از خرید به آن توجه شود ؛ طریقه کنترل دما و رطوبت می باشد .در صورتی که شرکت مربوطه قصد کنترل و نظارت محیطی پارامترهای درون اتاق را داشته باشد استفاده از کمترین تعداد سنسورهای دما و رطوبت توصیه گردیده و در صورتی که کنترل پارامترهای هر رک به صورت مجزا مد نظر باشد استفاده از چندین سنسور جهت کنترل هر رک به صورت جداگانه توصیه میشود.

راهکارهای شرکت مهندسی پاردیک جهت کنترل اتاق سرور :

شرکت مهندسی پاردیک جهت کنترل و پایش اطلاعات محیطی اتاق سرور هر دو نوع تجهیز تحت شبکه و سیم کارتی را تولید و ارائه می نماید.

سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور تحت شبکه NS-705 با رابط گرافیکی پیشرفته و اختصاصی و قابلیت های گسترده ؛ انتخابی ایده آل جهت پایش شرایط محیطی اتاق سرور شما خواهد بود.

این سیستم از طریق رابط شبکه LAN و با پشتیبانی کامل از پروتکل SNMP ارائه شده و قادر است تا اطلاعات کلیه سنسورها و دتکتورها از قبیل سنسور دما و رطوبت ؛ نشت آب ؛ قطع برق ؛ دود و کنترل تردد را به صورت آنلاین پایش و گزارشات آنرا تحت پروتکل SNMP ارسال نماید.قابلیت کارکرد تحت شبکه داخلی و اینترنت از دیگر قابلیت های سیستم مانیتورینگ اتاق سرور تحت شبکه می باشد.

کنترل شرایط محیطی اتاق سرور و نکات پیش از خرید

سیستم کنترل و مانیتورینگ  SRC-240x نیز از نوع سیم کارتی بوده و در سه مدل مجزا جهت کنترل و پایش شرایط محیطی در اتاق های سرور کوچک الی دیتاسنترها قابل استفاده می باشد.این تجهیز وضعیت سنسورهای دما ؛ رطوبت ؛ نشت آب قطع برق و سنسورهای دود و کنترل تردد را به دقت بررسی کرده و به محض تشخیص بروز خطا سریعا از طریق تماس تلفنی و ارسال پیامک به کاربران اطلاع رسانی خواهد کرد.

هم چنین سیستم مانیتورینگ SRC-240x مجهز به نرم افزار اختصاصی Cloud base بوده و قادر است مقادیر لحظه ای هر پارامتر را از طریق اینترنت به کاربر نمایش داده و هم چنین از داده های کلیه سنسورها و دتکتورهای متصل گراف های تحلیلی پیشرفته ترسیم نماید .امکان کنترل خودکار کولرهای رزرو  و آژیر از دیگر قابلیت های این محصول می باشد

این محصول با ضمانت های زیر ارائه می شود(بر روی تصویر کلیک کنید)

گارانتی محصولات پاردیک

PS45321074

احتمالا با این موارد هم علاقمند باشید

chat نظرات (2)
رتبه